Salsa Modayı Takip Edin

Salsa Ayakkabıları ile Daha Eğlenceli Danslar

Salsa AyakkabıSalsa ayakkabı seçiminde, kullanılacak platformun önceden bilinmesi önemlidir. Örneğin, çok kaygan bir parke yüzeyde çok yüksek ve ince topuklu modeller kadınları zorlayabilir. İdeal model seçimi, kadınlar için genelde bilekten bağlı standart topuklu olanlardır. Erkekler içinse rahat ve bağcıksız kundura olanlar tercih edilmelidir.

Genelde ayağı tam kavrayacak ve ayağın parmak uçları ya da tendondan esneme anında ayağı rahatsız etmeyecek türden kullanılması önerilir. Erkek ayakkabılarında topuk yüksekliği ölçüsü için maksimum 4 cm ideal ölçüdür. Latin dans kıyafetlerinde çok yüksek topuklular, performansımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Geceler Salsa Kostümleri ile Daha Renkli

Salsa KostümüÇiftlerin dansda ki uyumu kadar, kıyafetleri de uyumlu olmalıdır. Bu giysilerin kendine has bir tarzı vardır. Giysiler için “şık” ya da “rüküş” diyebileceğimiz kesin bir kıstas yoktur. Salsa modasında ki uyum her zaman koreografiye bağlıdır.

Oynanacak olan koreografi, giysi konusunda ana fikir oluşturmalıdır. Örneğin, serbest stil-show tarzı bir performansta, fazlasıyla ağır salsa dans kostümleri tezat yaratabilir.

Salsa Aksesuarları İle Dansınızı Zirveye Taşıyın

Salsa Aksesuar

Salsa aksesuarlarında, ağırlıklı renk tercihi siyahtır. Erkekler için kıyafetler genelde düz ya da hafif İspanyol paça kumaş pantolonlar kullanılmaktadır. Kostüm olarak üzerine sıklıkla streç gömlek, uzun kollu tişört tercih edilebilir. Boğazlı ve likralı bodylerde tercih edilenler arasındadır. Kostüm olarak kullanabileceğiniz dökümlü bir hakim yaka gömlek de gayet şık bir görünüm kazandırır.

Kadınlar için de renk seçimi aynı olmakla beraber, pileli ve yırtmaçlı etekler, askılı, boğazlı ve degaje yaka bluzlar tercih edilebilir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome